Kolm põhjust, miks resposive koduleht aitab kaasa SEO-le

SEO

Mobiilide ja tahvelarvutite kasutamine ja selle tõusev trend on toonud endaga kaasa uue mooduse kodulehtede tegemisel. Seda kutsutakse “responsive” koduleht. Mida see siis aga tähendab ning miks see vajalik on? Toome välja kolm vähemteada kuid olulist põhjust miks responsive koduleht aitab kaasa SEO-le.

responsive koduleht

Esiteks, selgitan ära mida siis see “responsive” tähendab. See tähendab, et kui kodulehekülje külastaja kasutab veebilehe sirvimiseks  mobiili või tahvelarvutit, siis koduleht muudab oma suurust. Ta ei jää selliseks, nagu arvutist vaadates. Selle tulemusel paraneb kliendi vaateväli. Tekst on suurem ning pildid õiges suuruses. Lehti ei saa kerida vasakult paremale (horisontaalselt) mis ajaks külastaja segadusse: “Kus ma nüüd olen?”

Ekspertide arvates ületavad 2014. aastaks mobiilsed otsingud “googeldamised” tavapäraseid otsinguid. SEO puhul muudab see aga nii mõndagi.

Kui sinagi tuled voi soovid tulla välja otsingumootorites siis peaksid hakkama motlema, kas sinu koduleht on mobiilisobralik voi mitte.

Kolm pohjust, miks kodulehe mobiilisobralikuks tegemine aitab kaasa SEO-le 

  • See meeldib Googlele – olles suurim otsingumootor maailmas on tema üks peamisi ülesandeid arendada oma pakutavat teenust otsingumootorite kasutajatele. Enamustel on telefonid ning google soovib pakkuda kvaliteetset otsingut mis käib ajaga kaasas. Ilmselgelt ei jäta nad  mobiilisõbralikke veebilehti tähelepanuta.
  • Sama veebisait erinevatel seadmetel – responsive koduleht töötab iga seadmega samamoodi. Puutetundlike mobiilide algusaegadel tehti teisiti. Oli kaks erinevat lehte ning vastavalt vajadusele see siis muutus. See aga tähendas topelt tekste, blogi postitusi, pilte jms.. Aga nagu teada, siis dublikaat tekstid googles ei lähe. SEO puhul oli see kindlasti negatiivne näitaja.
  • Lehe kerge muutmine – Kui lehel on kaks erinevat veebilehte siis tuleks neid muuta ka eraldi. Google adwordsi puhul tuleks kasutada erinevaid kampaaniaid jne..Tänu responsive kodulehe võimalusele ei ole selliseid asju vaja.

Mobiilisõbralik veebidisain on tuleviku muutus, mida ei tohiks jätta ilma tähelepanuta. See ei ole soovitus vaid google poolt vaid ka inimeste, kes kasutavad mobiilset internetti. Ja kuna mobiilse interneti kasutamine tõuseb siis on responsive koduleht vajalik.