Parandame kodulehe SEO jaoks katkised lingid

SEO

Sinu veebilehel olevad katkised lingid teevad halba kodulehe SEO’le.
Miks?
Sest nad ei aita lehe külastajat – nad ei vii külastajat edasi soovitud tulemuseni. Seda teab ka google robot. On teada, et katkised lingid on google pildis EIEIEI ning ühtlasi ka sellega on see SEO puhul kehv näitaja.

Katkiseid linke on igal lehel. Need tekivad näiteks mingi pildi üles laadimisest ja taas maha võtmisest, lehe pealkirja parandusest või kui keegi kommenteerib sinu blogi postitust vale lingiga jne..
Õnneks on katkiste linkide parandamise jaoks lihtne moodus (wordpress platvormi puhul).

katkine-link-ja-SEO1

Parandame kodulehe SEO

Okei. Asume asja kallale!
Katkiste linkide leidmise jaoks on olemas üks tore ja igati kasulik plugin, mille leiad siit. Plugini peamine ülesanne on otsida domeenilt üles katkised lingid. Eelis paljude teiste pluginide puhul on see, et ta otsib üles isegi lingid, mis on kommentaarides. Ehk kommenteerija poolt lisatud. Teiseks, on plugin tasuta!
Plugin on piisavalt tark. Ta võib kontrollida ka linke kindlal kellaajal, ilma et peaksid ise arvutis olema. Katkise lingi leidmise puhul tevitab ta sind sinu meilile.

Seaded

Peale installeerimist ja aktiveerimist leiad selle üldjuhul seaded alt nimega “Link checker”.
Erilisi muudatusi seadistustes teha vaja ei ole. Küll aga võiksid lisada linnukese viimasesse kasti. Mõnesõnaga, selle seadistuse muutmine tähendab seda, et google robotid ei kontrolli katkiseid linke.

Katkised lingid
Nüüd on aeg kontrollida, palju katkiseid linke sinu lehel on. Kontrollida saad samalt lehelt, kus ennem.

Kodulehe SEO puhul oleks soovitatav muuta katkised lingid töötavateks.
Kui tegemist on lingiga, mis on blogi postituse kommentaaris, siis võid vabalt kasutada märgist “unlink”, sest see link ei aita sind ega lingi postitajat nagunii.
Kui tegemist on lingiga, mis on tegelikult korras, siis lihtsalt tee lingiga “mark as not broken”.

Nõuanne – Kui sul on kodulehekülg, kus ei ole väga palju blogi kommentaare ning üleüldist lehe muutmist ja uuendust, siis deinstalli plugin. Vajadusel saad selle tagasi installida. Nagu oma eelmises postituses mainisime, siis kasutud pluginid ei pea töötama. Need kulutavad vaid üleliigseid ressursse. Soovitatav oleks teha kontrolli iga 4-6 kuu tagant. Kui aga leht on aktiivne, siis hoia plugin töökorras.

Edu katkiste kodulehe linkide kustutamisel ning SEO parandamisel!