Kodulehe tegemine ja selle pluginid

Nagu teada, siis kodulehe tegemine on tähtis et tõsta oma ettevõtte/tegevuse nähtavust ja tunnustust. Selle puhul on oluline valida õige sisuhaldusplatvorm. Meie omalt poolt soovitame pea alati wordpressi, sest seda on lihtne hallata. Paljud kodulehe tegijad kiidavad wordpressi just selletõttu, et  selle taga on suur kommuun kus saab alati vajadusel abi. WordPress platvormi kasutatakse tihti ka suurte ja tähtsate projektide puhul. Üha suurem osakaal on tekkinud ka pluginidele ehk vidinatele, mis on võimalik lisada sinu veebilehele.

kodulehe tegemine ja pluginid

Mis on plugin?

Kui keegi veel ei tea, siis plugin on vidin, mille abil on võimalik tõsta sinu veebilehe funktsionaalsust ja lisaväärtust. Kui valida õiged pluginid, siis säästad tohutult aega. See tähendab näiteks, et kui sinu tegevus vajab kalendrit, siis ei ole vaja eraldi koodida kokku kalendrit, vaid on võimalik kasutada kalendri plugini. Selleks aga et oma väärtusliku aega kokku hoida peab teadma, millist plugini täpsemalt kasutada, sest mõnes valdkonnas võib esineda koguni 20 erinevat, kuid sama tähtsusega plugini.

Pluginid mis lihtsustavad kodulehe valmistamist

Pluginid ja kodulehe tegemine wordpressi platvormi peal käivad kokku. Toon järgnevalt välja mõned head ja kasulikud pluginid, mida võiksid vajadusel oma veebilehel kasutada.

1. Go – Responsive Pricing & Compare Tables – Kui sinu koduleht eeldab hinnakirja, siis see on väga muljetavaldav plugin. Sellega saad täpselt teha tabeli kus on kirjas sinu hinnakiri. Tabelile on võimalik lisada pilte, videosid, kaarte, nimetusi, sisu ja summasid. Ühesõnaga kõike, mida sinu hinnakiri vajaks. Samuti on võimalik iga tabeli lahter teha erinevat värvi. Ja mis kõige tähtsam – plugin on resposnive, ehk muudab ise suurust vastavalt vaadeldavast ekraanist (näiteks tahvelarvutis ja telefonis on erinev vaade).

2. Vector Icons for WordPress – Üle 900 erineva ikooni, mida saad kiirelt lisada oma lehele. Ehk, kui oskad teha kodulehte, aga puudub oskus teha erinevaid pilte ning ikoone saad kasutada seda plugini.

3. Sliderid – Slider ehk liikuvad pildid. Üldiselt kasutatakse liikuvaid pilte veebilehe esimesel lehel. Paljud pluginid võimaldavad lisada nii pilte, linke kui ka lauseid. Praegu üks vaieldamatu ja hea plugin selles valdkonnas on “Revolution Slider”. Revolution slider on küll üks parimaid aga ka üks raskemaid.

4. Contact form 7 – ehk kontakti vorm. Kodulehe tegemine ja selle üks eeldus on see, et sinu klient saaks sinuga kiirelt ühendust võtta. Selleks on olemas kiire kontaktivorm. Kontaktivormi saab seadistada vastavalt oma soovile, kuid see eeldab osalist oskust teada koodi.

5. NextGEN Gallery – Galerii vorm, millega on võimalik muuta nii esipildi kui ka suure pildi suurust.

6. WordPress SEO by Yoast – Kodulehe tegemine on üks asi ning lehe sisene optimeerimine on teine asi. See plugin aitab optimeerida sinu kodulehte otsingumootoritele. Plugini ei soovitaks kasutada, kui sul on lehe teema, mis on juba optimeeritud. See võib tekitada nii lehe kui plugini vahel lahkhelisid ning parandamise asemel võid oma otsingutulemusi rikkuda. Palume olla ettevaatlik 🙂

7. WordPress Pro Event Calendar – Kalender, mille abil on võimalik anda klientidele teada, mis päeval sinu teenus on kinni. Kalendreid kodulehe tegemisel võib leida mitmeid.

Kodulehe tegemine võib pealt näha tunduda lihtne kuid paljud pluginid nõuavad siiski enda jaoks seadistamist. Tähtis on leida enda jaoks õige plugin ning oskus muuta see enda jaoks töötavaks.